Kuřecí maso

!Novinka!pečínkové kuřátko– většinou pouze na objednání. Ochutnejte také naše speciálně chovaná pečínková kuřátka. Tato kuřata jsou krmena naším krmivem s vysokým obsahem zeleného krmení (čerstvé trávy) či zdrtkového sena obsahujících aromatické léčivé byliny, které dávají masu specifickou a charakteristickou vůni a strukturu.

Pečínková kuřátka dodáváme ve velikosti dle požadavků zákazníka

  • malé – cca 2-3kg
  • střední – cca 3-4kg
  • velké – nad 4kg
  • (v případě zájmu není problém objednat i kuřátko o vyšší hmotnosti tzv.pštrosa!)

Kuřátka je možné i naporcovat přímo dle vašeho přání (na poloviny nebo na čtvrtky – cena za porcování je 150Kč za celou objednávku)

Kuřátka a další dobroty je možné si nechat u nás hluboce zamrazit – cena + 10% z objednávky

Kuřecí maso je pověstné svými dietetickými vlastnostmi, lehkou stravitelností a nízkým obsahem tuku. Jeho předností je i obsah velkého množství proteinů podporujících svalovou regeneraci, celé řady vitamínů (především skupiny B) a selenu. Oproti masu králičímu nebo křepelčímu má však relativně velký obsah cholesterolu. Jeho neskonalou předností je však téměř nekončící množství variant jeho přípravy. Proto s chutí do toho!!!

Na našem dvorečku chováme plemeno masných kuřat, které se vyznačuje velkou prsní svalovinou (např. na báječné řízečky) a silnými stehny (ideálními třeba na pečení). Naše kuřata přirůstají pomalu, na přirozeném krmivu sestávajícím především z drcených obilovin, které pěstujeme na vlastním poli u babičky na Vysočině a zeleném krmení (na drobno nasekaná tráva z naší louky s přirozeně rostoucími bylinkami). Pro zpestření kuřata dostávají strouhanou mrkev a červenou řepu, což dodává jejich masu krásně přirozenou barvu (nikoliv odpudivou šeď ze supermarketů) a především zvyšuje obsah vitamínů zabudovaných v jejich křehkém masíčku. Naše kuřata nedostávají žádné „zbytky“ slaných pokrmů z jídelen a pod., což se podepisuje i na perfektním stavu drobů ( např. jatýrka jsou velká s přirozenou barvou). Jsou chována na čerstvém vzduchu s dostatkem podestýlky na hrabání a volného pohybu. Jejich maso neobsahuje stresové a růstové hormony, ale je pevné a nevýslovně chutné. Vzhledem k tomu, že neobsahuje ani nadbytek vody se maso při pečení jen minimálně spéká a vůně, která se line z trouby je s masem z marketů zcela nesrovnatelná. Naše kuřátka škubeme stejně jako to dělávala moje babička – ručně, tedy nedochází k nechtěnému „naklepání“ masa již během úpravy a masíčko vydrží déle čerstvé a při kuchyňské úpravě zůstane krásně šťavnaté. 

Ochutnejte a uvidíte sami!!!

V případě zájmu o kuřecí maso nás, prosím kontaktujte na tel: 724 685 010 nebo na e-mail: na-dvorecku@seznam.cz

2 komentáře u Kuřecí maso

  1. Martina Zvelebilova napsal:

    Dobrý den, mám zájem o koupi domácího pecinkoveho kuřátka. Děkuji za info jak postupovat. Zvelebilová, Litoměřice

  2. admin napsal:

    Dobrý den, pokud máte zájem o koupi našeho kuřátka, prosím zašlete na tel: 724 685 010 zprávu o počtu kusů vaše tel. číslo. Jakmile budu vědět přesně, kdy je budeme dělat pošlu vám zprávu. Krásný den!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.